buty ślubne

Buty ślubne – jak dobrać je do sukni?

22-09-22 | Post dodany przez Kinga Szymańska

Istnieje wiele modelów obuwia ślubnego. Najczęściej wybór uzależniony jest od predyspozycji panny młodej, a także jej wygody. Bardzo popularne są buty na wysokim obcasie, ale również na płaskim obcasie, na platformie i koturnie. Wybierać można spośród sandałów, czułenek oraz szpilek. Bardzo ważnym parametrem jest wysokość obcasa butów ślubnych. Najczęściej panny młode wybierają te na średnim słupku, ze względu na Wygodę. Można także postawić na bardziej uniwersalne modele butów ślubnych dla panny młodej. Dzięki temu nie będą one założone jednorazowo na uroczystość zaślubin, gdyż będą mogły być wykorzystywane również w późniejszym terminie. Dlatego warto zrezygnować z obuwia o bardzo dekoracyjnym charakterze, gdyż duża ilość cekinów lub ozdób może sprawić, że buty te nie będą noszone w przyszłości. Najlepiej Sprawdzają się obuwie klasyczne, które można wkomponować nawet w stylizacje do pracy. Rewelacyjnie sprawdzają się buty proste, bez dodatkowych ozdób.

Buty ślubne – jakie materiały wybrać?

Najpopularniejsze materiały na buty ślubne to oczywiście skóra naturalna, ekoskóra, a także zamsz. Bardzo często ze względów praktycznych i ekonomicznych panny młode wybierają ekoskórę jest ona elegancka, stylowa, prosta w czyszczeniu. Ponadto może być idealnie dopełnieniem kreacji ślubnej. Ważne jest jednak, aby materiał obuwia był dopasowany do sukni ślubnej, ale również w stroju pana młodego. W tym dniu wszystko powinno do siebie idealnie pasować.

Buty ślubne – czy warto inwestować w designerskie modele?

Designerskie modele butów ślubnych z pewnością są bardzo podżądane. Jednak charakteryzują się one bardzo wysoką ceną. Z tego względu wiele przyszłych panien młodych rezygnuje z designerskich modeli butów, które najczęściej zakładane są tylko raz, czyli w dniu ślubu. Jednakże w sytuacji, kiedy model butów będzie uniwersalny wówczas można zdecydować się na zakup markowego obuwia. W takiej sytuacji będzie ona wykorzystywane nie tylko w dniu ślubu, lecz także podczas wielu innych okazji.